Jak być eko podczas wakacji?

Jak być eko podczas wakacji?

Życie w stylu less waste

Podczas urlopu możesz zapomnieć o codziennych obowiązkach i bez reszty oddać się przyjemnościom. Preferujesz długie morskie kąpiele, piesze wędrówki po górach, a może wolisz podziwiać zabytkowe starówki? Bez względu na to, jaka forma wypoczynku jest Ci bliska, zawsze pamiętaj o środowisku. Przekonaj się, co możesz zrobić podczas wakacji,  aby każdego dnia być bohaterką naszej Planety! Pamiętaj, każdy, nawet najmniejszy krok się liczy.

Czas na rower!

Lato to idealny czas, aby przesiąść się z samochodu na rower. Taka zmiana przynosi wielotorowe korzyści. Jedną z nich jest ograniczenie emisji spalin szkodliwych dla środowiska. Ponadto rowerowe wycieczki poprawiają kondycję, pomagają spalić zbędne kalorie i przynoszą masę satysfakcji! Ponadto wybierając dwa kółka, nie musisz martwić się korkami na trasie.

Ciekawą i również ekologiczną alternatywą dla rowerów są hulajnogi elektryczne. To niezwykle popularny, szczególnie wśród młodzieży, środek transportu, który posiada akumulator ładowany na prąd. Dzięki temu hulajnogi podczas użytkowania nie emitują dwutlenku węgla, przez co są przyjazne dla środowiska.

Zostaw po sobie porządek

Pamiętasz sprzątanie lasów z okazji Dnia Ziemi w szkole? Podczas wakacji postępuj tak, aby nikt nie musiał zbierać po Tobie śmieci. Często w lasach czy na plażach brakuje miejsc do ich składowania, jednak nie oznacza to, że puste opakowania i butelki można zostawiać, gdzie popadnie. Wzmożona turystyka przynosi negatywne skutki w kontekście ekologii. W dużej mierze jest to spowodowane zaśmiecaniem środowiska. Każdy papierek wyrzucony do kosza to mały krok w stronę poprawy jakości wody i powietrza! Bohaterka Neboa powinna też pamiętać, by dawać przykład innym. Podczas relaksu na plaży posprzątaj chociażby mały kawałek otoczenia wokół siebie! Twój mały, bohaterski czyn to wielka zmiana dla Planety!

Wielorazowe pojemniki – praktyczne i ekologiczne

Jednorazowe kubki, talerzyki czy sztućce to przeżytek, o którym powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Zamiast tego zaopatrz się w pojemniki do wielorazowego użytku. Są szczelnie, możesz przechowywać w nich żywność podczas transportu, a odpowiednio użytkowane będą służyły Ci przez lata. 

Na wakacje zabierz ze sobą także praktyczną butelkę z filtrem. Takie rozwiązanie sprawi, że zaoszczędzisz pieniądze i nie będziesz musiał dźwigać zgrzewek wody. Tym samym nie przyczynisz się do produkcji kolejnych, zbędnych plastikowych butelek, których proces rozkładu zajmuje setki lat.

Nie marnuj papieru

W dzisiejszych czasach nie musisz posiadać papierowej wersji każdego biletu czy potwierdzenia transakcji. To zupełnie niepotrzebne marnowanie papieru, a co za tym idzie przykładanie ręki do wycinki kurczących się w zastraszającym tempie lasów. Zamiast drukowania dokumentów podróży czy planu wycieczki, skorzystaj z formy online! Dzięki temu na jednym urządzeniu (np. smartfonie) możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz do podróży. To nie tylko ekologiczne, ale także bardzo wygodne rozwiązanie.

Miejsce noclegu traktuj jak swój dom

Wiele osób nocując w hotelach, pensjonatach czy ośrodkach agroturystycznych wyznaje zasadę “płacę, więc wymagam”. Nie zważają wtedy na zużycie prądu czy wody, a podczas posiłków w formie szwedzkiego bufetu zostawiają talerze pełne nietkniętego jedzenia. Takie zachowania stoją w zupełnej opozycji do bycia eko. 

Oszczędzanie drogocennych surowców takich jak woda jest niezwykle ważne w kontekście dbania o środowisko. Przebywając w hotelu zachowuj się tak, jakbyś był we własnym domu. To niewielkie, lecz bohaterskie poświęcenie, które przynosi realne korzyści! 

Korzystaj z ekologicznych kosmetyków

Kupując kosmetyki na wyjazd, zwróć uwagę na ich skład, a także proces produkcji. Sięgaj po preparaty, w których składzie znajduje się co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego.

Repair naturalny szampon regenerujący

Szczegóły

BALANCING naturalny peeling Z MIKRODROBINKAMI

Szczegóły

Anti hair loss wcierka do skóry głowy przeciw wypadaniu włosów

Szczegóły

Zwracaj uwagę także na opakowaniach kosmetyków. Jeśli szukasz tych, które mają realny wpływ na czystość Planety, sięgnij po Neboa! Opakowania, które znajdziesz w ofercie marki zostały wytworzone z plastiku z recyklingu, w tym z plastiku odławianego z oceanów. Zakup jednej butelki szamponu jest równoznaczny z wyłowieniem ponad 37 słomek, które zaśmiecają naturalne środowisko wodne! Dołącz misji RESPECT THE NATURE ii zostań bohaterką Neboa!

Jestem Neboa - naturalne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów, zamknięte w opakowaniach z plastiku odławianego z oceanów. Działam zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE – moją misją jest troska o Planetę! Dzięki produkcji moich opakowań, z oceanów odławiane są plastikowe odpady. Dbam o Ciebie, dbam i Planetę i dbam o przyszłość!

Napisz do nas