Maski do włosów – co warto o nich wiedzieć?

Maski do włosów – co warto o nich wiedzieć?

Pielegnacja włosów

Marzysz o zdrowych i mocnych kosmykach? Marzenia to za mało. Musisz zacząć działać! Wcale nie jest to trudne, wystarczy jedynie odpowiednia i przede wszystkim regularna pielęgnacja. W przypadku większości rodzajów włosów sam szampon i odżywka to za mało, aby utrzymać pasma w świetnej kondycji. Maski do włosów stanowią idealne uzupełnienie pielęgnacji. Przekonaj się dlaczego warto i jak poprawnie je stosować.

Maski do włosów – najważniejsze właściwości

Na rynku dostępnych jest wiele masek do włosów i większość z nich ma swoje konkretne przeznaczenie, takie jak:

  • dogłębne nawilżenie,
  • kompleksowe odżywienie,
  • regeneracja,
  • odbudowa struktury włosów.

Maski do włosów mają działanie uzupełniające względem szamponów i odżywek. Wyróżnia je wyższe stężenie składników odżywczych i nawilżających. Ponadto, przeznaczone są do włosów potrzebujących intensywniejszej pielęgnacji. 

Szukasz uniwersalnej maski do włosów o intensywnym działaniu nawilżającym i odżywczym? Wypróbuj maskę HYDRATING. Znajdujący się w kosmetyku olej z nasion chia przeciwdziała rozdwajaniu się końcówek, ekstrakt z brzoskwini nawilża i tonizuje włosy, a masło shea poprawia ogólną kondycję kosmyków. Efekt miękkich i lśniących włosów gwarantowany! 

Jak poprawnie stosować maskę do włosów?

Jak poprawnie stosować maskę do włosów? Możesz to zrobić na co najmniej kilka sposobów. Dzisiaj przedstawiamy 3 z nich!

  • Umyj włosy szamponem, a następnie go spłucz i odciśnij nadmiar wody. Nałóż maskę na włosy zaczynając lekko poniżej nasady głowy i zachowaj ją na pasmach przez ok. 20-30 minut. Po upływie tego czasu spłucz włosy letnią wodą. Jeśli zmyjesz maskę szybciej, składniki odżywcze nie zdążą wniknąć w głębokie warstwy włosów. Tym samym regeneracyjne działanie kosmetyku będzie znacznie osłabione. 
  • Chcesz zafundować mega odżywcze SPA dla włosów? Nałóż maskę na ok. 15-20 minut jeszcze przed umyciem włosów. Aby mieć pewność, że kosmetyk dobrze się wchłonie, nałóż czepek. Dopiero po tym czasie możesz umyć włosy szamponem i przejść do rutynowej pielęgnacji.
  • Wypróbuj metodę OMO! Kolejność w tym przypadku to odżywka, szampon, odżywka. W trzecim kroku możesz jednak zmienić odżywkę na moją emolientową maskę.

HYDRATING MASKA DO WŁOSÓW

Szczegóły

Repair naturalna odżywka regenerująca

Szczegóły

Detox&balance naturalna odżywka balansująca

Szczegóły

Maski do włosów mają bardzo skoncentrowany skład. Nie oznacza to jednak, że sporadyczne stosowanie tego kosmetyku wystarczy, aby dogłębnie odżywić włosy. Pamiętaj, aby warstwy maski, które będziesz nakładała na włosy, nie były ani za cienkie, ani za grube. W pierwszym przypadku włosy nie otrzymają odpowiedniej dawki substancji odżywczych, a w drugim zostaną zbytnio obciążone.

Maska do włosów – jak często ją stosować?

Maskę należy stosować przynajmniej raz w tygodniu, aby jej działanie regeneracyjne i odżywcze przyniosło oczekiwane rezultaty. Pamiętaj, że nawet regularnie dbając o kosmyki, ciężko uniknąć ich uszkodzeń, które powstają na skutek suszenia, farbowania czy prostowania włosów. Regularne stosowanie maski do włosów sprawi, że Twoje pasma będą mocniejsze, grubsze i wyraźnie odżywione. 

Jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone i wymagają wzmożonej pielęgnacji, stosuj maskę po każdym myciu kosmyków przez okres przynajmniej dwóch tygodni. Po nałożeniu kosmetyku, włosy możesz schować pod czepkiem. Sprawi to, że składniki odżywcze szybciej i głębiej wnikną w strukturę włosa. Po okresie intensywnej terapii odżywczej, możesz zmniejszyć częstotliwość stosowania maski do jednego razu w tygodniu. 

Czym się różni maska od odżywki?

Czy maska i odżywka to kosmetyki, które powinno się stosować zamiennie? W żadnym wypadku! Co prawda, oba wykazują podobne działanie nawilżające, ale poza tym ich rola jest zupełnie inna. 

Głównym zadaniem odżywki jest zamknięcie łusek włosów, co sprawia, że kosmyki stają się wygładzone i nabierają blasku. Regularne stosowanie odżywek ułatwia także rozczesywanie pasm. Maska powinna natomiast wniknąć w łuski włosa. Dzięki temu kosmetyk jest w stanie wypełnić ubytki i zregenerować kosmyki. Ogólna poprawa kondycji włosów przekłada się na ich zdrowy wygląd i optymalny poziom nawilżenia.

Jestem Neboa - naturalne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów, zamknięte w opakowaniach z plastiku odławianego z oceanów. Działam zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE – moją misją jest troska o Planetę! Dzięki produkcji moich opakowań, z oceanów odławiane są plastikowe odpady. Dbam o Ciebie, dbam i Planetę i dbam o przyszłość!

Napisz do nas