Mycie włosów metodą OMO – sprawdź, czy to metoda dla Ciebie!

Mycie włosów metodą OMO – sprawdź, czy to metoda dla Ciebie!

Pielegnacja włosów

Metoda OMO to nieco nietypowy sposób na pielęgnację kosmyków, a przynajmniej nie taki, do którego większość z nas jest przyzwyczajona. Warto jednak ją wypróbować, ponieważ zyskuje na popularności, a efekty, które zapewnia bywają zaskakujące. Co więcej, aby przetestować metodę OMO nie potrzebujesz nic więcej niż szampon, odżywka i ewentualnie maska. Przekonaj się, jak wygląda mycie włosów metodą OMO i co możesz dzięki niej zyskać!

Jak myć włosy metodą OMO?

OMO to skrót od słów odżywienie, mycie i ponownie odżywienie. To sposób pielęgnacji kosmyków, który składa się z trzech niezwykle prostych czynności! Metoda OMO może być stosowana regularnie, przy każdym myciu włosów. Jak wygląda OMO krok po kroku?

Po pierwsze odżywienie

Pierwszy etap OMO polega na nałożeniu odżywki. W tym celu najpierw zwilż włosy wraz ze skórą głowy. Następnie na pasma zaaplikuj odżywkę. Wykonuj tę czynność, zaczynając od linii uszu i schodząc w dół, aż po same końcówki włosów. Nie nakładaj kosmetyku na skalp, na tym etapie odżywka ma zostać nałożona tylko na kosmyki. 

Po drugie mycie

Drugim krokiem jest dokładne umycie skalpu. Tę czynność wykonuj, mając na włosach wcześniej nałożoną odżywkę. Szampon delikatnie rozprowadź po skórze głowy i tylko na niej! Podczas mycia skalpu piana z szamponu będzie spływała na kosmyki. To w zupełności wystarczy, aby je oczyścić. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego pocierania włosów, co przyczyni się do ich lepszej kondycji. 

Po trzecie…znowu odżywienie! 

Ostatni etap polega na ponownym nałożeniu odżywki. W tym wypadku można też zastosować emolientową maskę hydrating. Potrzymaj ją na kosmykach przez kilka minut, dzięki temu kosmetyk pomoże domknąć łuski włosów, wygładzi pasma i odpowiednio je odżywi. Następnie zmyj kosmetyk letnią wodą (nigdy gorącą). Podwójna dawka odżywienia sprawi, że włosy zostaną zregenerowane na całej długości pasm.

DETOX&BALANCE NATURALNY SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY

Szczegóły

Detox&balance naturalna odżywka balansująca

Szczegóły

HYDRATING MASKA DO WŁOSÓW

Szczegóły

Metoda OMO – dla kogo jest polecana?

Mycie kosmyków metodą OMO ma zbawienny wpływ na włosy suche, zniszczone i farbowane. Są to zazwyczaj charakterystyczne cechy włosów średnio i wysokoporowatych, w których łuski są rozchylone. Technika OMO przynosi również pozytywne skutki w przypadku włosów kręconych i falowanych. Sprawia ona, że loki są sprężyste i pełne blasku.

Do metody OMO z pewną dozą ostrożności powinny podchodzić kobiety z cienkimi kosmykami. Podwójna dawka odżywki może zbyt mocno obciążyć włosy, przez co stracą one i tak już niewielką objętość. 

Jakie kosmetyki wybrać?

Wybierając odżywkę i szampon do metody OMO, zwróć uwagę na zawartość substancji takich jak:

  • proteiny,
  • emolienty,
  • humektanty.

Produkty z zawartością wyżej wymienionych substancji zapewniają optymalną równowagę PEH. Tylko w jakiej kolejności je stosować i które wybrać?

W pierwszym kroku powinnaś sięgnąć po odżywkę humektantową lub proteinową w zależności od tego, jakie są potrzeby Twoich włosów. Jeśli zależ Ci przede wszystkim na odbudowie uszkodzonych kosmyków, to postaw na proteiny. Po odżywkę humektantową sięgnij, gdy Twoje włosy wymagają nawilżenia.

Natomiast w trzecim kroku, sięgnij po odżywkę lub maskę emolientową. Dzięki niej rytuał zostanie dobrze zakończony. Włosy będą otulone warstwą ochronną, która skutecznie domknie łuski. 

Chcesz wypróbować metodę OMO? Wypróbuj kosmetyki z linii DETOX&BALANCE. Naturalny szampon oczyszczający reguluje wydzielanie sebum, zapewniając jednocześnie delikatne oczyszczeniu skalpu. Kwas mlekowy zawarty w kosmetyku nawilża i nadaje miękkości kosmykom. Natomiast wyciąg z bawełny koi i łagodzi wszelkie podrażnienia.

Odżywka balansująca z tej samej serii nawilża, odżywia i regeneruje włosy. To zasługa wyciągu z morszczynu pęcherzykowatego i ekstraktu z cytryny, które znajdują się w kosmetyku. Dodatek witaminy E zapewnia natomiast wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skalpu.

Na domknięcie rytuału OMO, polecam Ci moją maskę odżywczo-nawilżającą HYDRATING. Dzięki dużej zawartości emolientów, doskonale sprawdzi się na zakończenie pielęgnacji. 

OMO – najważniejsze korzyści

OMO przynosi szereg korzyści dla włosów i skóry głowy. Najważniejsze z nich to:

  • Dogłębne nawilżenie i utrzymanie odpowiedniej wilgoci kosmyków.
  • Zwiększenie sprężystości i objętości włosów.
  • Wygładzenie i nadanie blasku włosom suchym i wysokoporowatym.
  • Zniwelowanie efektu puszenia się kosmyków.
  • Dogłębna regeneracja pasm.

W codziennej pielęgnacji włosów postaw na wysokojakościowe kosmetyki, które są wytwarzane w zgodzie z naturą. Czy wiesz, że wszystkie opakowania produktów dostępnych w moim asortymencie powstają materiałów z recyklingu, w tym z plastiku odławianego z oceanów? To mój sposób na wsparcie Ziemi! Przyłączysz się do mnie?

Jestem Neboa - naturalne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów, zamknięte w opakowaniach z plastiku odławianego z oceanów. Działam zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE – moją misją jest troska o Planetę! Dzięki produkcji moich opakowań, z oceanów odławiane są plastikowe odpady. Dbam o Ciebie, dbam i Planetę i dbam o przyszłość!

Napisz do nas