Opakowania przyjazne Planecie – dlaczego warto je wybierać?

Opakowania przyjazne Planecie – dlaczego warto je wybierać?

Życie w stylu less waste

Respect The Nature to maksyma, która przyświeca wszystkim moim działaniom. Jej esencją jest podejmowanie czynności, które przyczyniają się do poprawy czystości w środowisku naturalnym. Chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i pozytywnie wpłynąć na kondycję Ziemi? To nie muszą być szeroko zakrojone i głośne akcje ekologiczne. Wystarczy, że zaczniesz od siebie i zmienisz swoje codzienne rytuały na bardziej eko. Przykład? Sięganie po produkty w opakowaniach, które są przyjazne naszej Planecie!

Jakie opakowania są przyjazne Planecie?

Eko-opakowania wytwarzane są z materiałów pozyskanych w drodze recyklingu. W przypadku opakowań moich produktów takim tworzywem jest m.in. plastik odławiany z oceanów. Opakowania ekologiczne mogą być również produkowane przy użyciu naturalnych materiałów, których rozkład nie zagraża środowisku, np. szkło, karton czy papier. 

Opakowania kosmetyków, które znajdziesz w moim asortymencie są produkowane z materiałów z recyklingu, w tym z plastiku odłowionego z oceanów. Dzięki temu tworzywa sztuczne, które już zostały wyprodukowane i wprowadzone do obrotu, zyskują drugie życie! Takie działanie wpływa także pozytywnie na ekosystem wodny.

Bądź maksymalnie eko i wykorzystuj ponownie!

Tworzenie opakowań z materiałów z recyklingu to jedno, ale równie ważne jest to, jak je wykorzystasz po zużyciu produktu! Przykładowo, jeśli kupiłaś dżem w szklanym słoiku, a po zjedzeniu zawartości  wyrzuciłaś opakowanie, ciężko mówić o postępowaniu w zgodzie z ekologią. Rozwiązaniem, które będzie bardziej przyjazne Planecie będzie ponowne wykorzystanie opakowań! To jedno z ważniejszych zasad bycia eko! 

Wybierając opakowania ekologiczne, przy jednoczesnym upcyklingu (czyli ich powtórnym wykorzystaniu) możesz realnie przyczynić się do poprawy kondycji planety. Twoja babcia prawdopodobnie na zakupy zabierała wiklinowy kosz zamiast plastikowej torebki, ty Też możesz! 

Opakowania przyjazne Planecie – jak je rozpoznać?

Opakowania, które są przyjazne środowisku oznaczone są odpowiednimi znakami, które zazwyczaj umieszczane są na etykietach i spełniają funkcję informacyjną. Jakie oznaczenia znajdziesz na opakowaniach moich kosmetyków?

  • Oznaczenie Less Waste – które jest wyrazem wsparcia dla stylu życia, w którym ograniczamy produkcję śmieci. Symbol wskazuje na to, że moje opakowania są sposobem na życie w tym stylu!
  • Vegan Friendly – symbol, dzięki któremu zyskujesz pewność, że formuły moich kosmetyków są pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. 
  • OWP (Ocean Waste Plastic) – to oznaczenie, które informuje o fakcie, że opakowanie zostało wyprodukowane z wykorzystaniem plastiku odłowionego z oceanów. 

Repair naturalny szampon regenerujący

Szczegóły

DETOX&BALANCE NATURALNY SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY

Szczegóły

Discipline naturalny szampon zapobiegający puszeniu

Szczegóły

Do działań ekologicznych można zaliczyć także umieszczanie znaku “wrzuć do kosza”, który stanowi przypomnienie o utylizacji zbędnych opakowań.

Jak widzisz, dbanie o środowisko nie musi być czasochłonne i kosztowne. Wystarczy, że zaczniesz od zmiany swoich nawyków. Kieruj się zasadą Less Waste, zaprzyjaźnij się z upcyklingiem i zwracaj uwagę, jakie oznaczenia widnieją na opakowaniach produktów, które kupujesz. Razem możemy zdziałać więcej! W końcu dobro Ziemi to nasz wspólny interes.

Jestem Neboa - naturalne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów, zamknięte w opakowaniach z plastiku odławianego z oceanów. Działam zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE – moją misją jest troska o Planetę! Dzięki produkcji moich opakowań, z oceanów odławiane są plastikowe odpady. Dbam o Ciebie, dbam i Planetę i dbam o przyszłość!

Napisz do nas