Świadoma pielęgnacja włosów krok po kroku

Świadoma pielęgnacja włosów krok po kroku

Pielegnacja włosów

Pielęgnacja włosów to zapewne Twój codzienny rytuał. Czy jesteś jednak przekonana, że robisz to właściwie? Świadoma pielęgnacja włosów powinna być oparta przede wszystkim na używaniu odpowiednich kosmetyków, dopasowanych do potrzeb Twoich kosmyków. Równie ważna jest kolejność i częstotliwość wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Dziś podpowiem Ci, jakie kroki powinnaś podjąć, aby pielęgnacja Twoich włosów przynosiła pozytywne i długotrwałe skutki!

Mocne i słabe strony Twoich włosów

Podstawą świadomej pielęgnacji jest określenie, czym charakteryzują się Twoje włosy. Wykazują skłonność do przetłuszczania, mają osłabione, łamliwe końcówki, a może kosmyki niepokojącą często wypadają podczas rozczesywania fryzury? Ustalenie mocnych i słabych stron Twoich włosów pozwoli Ci dobrać odpowiednie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Dzięki temu będziesz w stanie zadbać o włosy w sposób skuteczny i efektywny!

Nie zapomnij przyjrzeć się także skórze głowy. Pamiętaj, że podstawą silnych i zdrowo wyglądających włosów jest właściwie dobrana pielęgnacja skalpu. Jeśli więc jeszcze nie wdrożyłaś kosmetyków do pielęgnacji włosów do swojej rutyny, najwyższy czas to zmienić! 

Porzuć złe nawyki!

Przyjrzyj się swoim rytuałom pielęgnacyjnym i postaraj się rzetelnie określić, które z nich przynoszą Twoim włosom więcej strat, niż korzyści. Czego powinnaś się szczególnie wystrzegać?

  • Nieprawidłowego mycia włosów, czyli takiego, w którym główną rolę odgrywają gwałtowne ruchy, ciągnięcie i szarpanie kosmyków. Delikatny masaż skóry głowy z użyciem naturalnego szamponu to znacznie lepsze rozwiązanie. Podczas mycia włosów wystrzegaj się gorącej wody, gdyż wzmaga ona produkcję sebum.
  • Mocnego wycierania włosów po umyciu. Mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego po ich umyciu powinnaś traktować je szczególnie delikatnie! Zamiast wycierania w zwykły ręcznik, delikatnie odsącz włosy w bawełnianą koszulkę. 
  • Suszenia włosów w pośpiechu, przy użyciu ręcznika lub gorącego powietrza. Impulsywne wycieranie włosów ręcznikiem sprawia, że stają się one przesuszone i łamliwe. Gorące powietrze suszarki tylko potęguje te efekty. W suszeniu włosów najważniejsza jest cierpliwość. Staraj się wykorzystywać chłodny nawiew w suszarce, a jeśli używasz ręcznika, traktuj włosy bardzo delikatnie.

Dobór kosmetyków do świadomej pielęgnacji włosów

Nawet doskonale wykonywane zabiegi pielęgnacyjne mogą zakończyć się fiaskiem, jeśli nie dysponujesz odpowiednimi kosmetykami. Twoje włosy są jedyne w swoim rodzaju i zasługują na spersonalizowane traktowanie! Dlatego powinnaś zwracać szczególną uwagę na skład i przeznaczenie kosmetyków, których używasz na co dzień. Co w tej kwestii jest najważniejsze?

Zacznij od peelingu!

Skóra głowy, tak samo jak skóra całego ciała, potrzebuje systematycznego oczyszczenia, które usunie zanieczyszczenia, zrogowaciały naskórek i resztki kosmetyków. Dlatego raz w tygodniu sięgnij po peeling! Ten kosmetyk przyniesie ukojenie i odświeżenie skóry głowy, zmniejszając skłonność włosów do przetłuszczania. Stosuj go przynajmniej raz w tygodniu, a z pewnością zobaczysz efekty!

Wcierka do włosów – wsparcie w świadomej pielęgnacji

Dobra wcierka do włosów działa jak suplementacja. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry głowy, jednocześnie odżywiając i pobudzając włosy do wzrostu. Wcierki najlepiej stosować codziennie. Jeśli Twoje włosy są skłonne do przetłuszczania się, możesz zaaplikować wcierkę 2-3 godziny przed myciem włosów. Jeśli nie borykasz się z tym problemem – wcierkę stosuj po umyciu włosów (ale kiedy będą już lekko osuszone!).

BALANCING naturalny peeling Z MIKRODROBINKAMI

Szczegóły

MICROBIOME CARE PEELING ENZYMATYCZNY

Szczegóły

Anti hair loss wcierka do skóry głowy przeciw wypadaniu włosów

Szczegóły

Szampon i odżywka – nierozłączna para

Szampon o naturalnym składzie to podstawa świadomej pielęgnacji włosów. W zależności od kondycji i potrzeb Twoich kosmyków wybierz jeden z moich szamponów, aby zapewnić włosom regenerację, nawilżenie, upragnioną objętość czy dogłębne oczyszczenie.

Repair naturalny szampon regenerujący

Szczegóły

DETOX&BALANCE NATURALNY SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY

Szczegóły

Discipline naturalny szampon zapobiegający puszeniu

Szczegóły

Dopełnieniem szamponu jest oczywiście naturalna odżywka, najlepiej z tej samej serii. Ten kosmetyk pozwala utrzymać włosy w dobrej kondycji. Nadaj swoim włosom miękkości i blasku przy pomocy jednej z moich odżywek!

Repair naturalna odżywka regenerująca

Szczegóły

Detox&balance naturalna odżywka balansująca

Szczegóły

Discipline naturalna odżywka zapobiegająca puszeniu

Szczegóły

Świadoma pielęgnacja włosów to klucz do zdrowych i olśniewających włosów. Zapoznaj się z kosmetykami dostępnymi w mojej ofercie i rozpocznij dogłębną oraz precyzyjną pielęgnację kosmyków. Niech piękne włosy staną się Twoją wizytówką! 

Jestem Neboa - naturalne i wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów, zamknięte w opakowaniach z plastiku odławianego z oceanów. Działam zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE – moją misją jest troska o Planetę! Dzięki produkcji moich opakowań, z oceanów odławiane są plastikowe odpady. Dbam o Ciebie, dbam i Planetę i dbam o przyszłość!

Napisz do nas